Synology RS815+
Ferro Software Synology QNAP

Zintegrowane rozwiązanie do backupu
skierowane do sektora Small Business.

Dowiedz się więcej

Idea backupu

Dlaczego warto wykonywać kopie bezpieczeństwa?

Firma badawcza Gartner w swoim raporcie podaje, że co najmniej dwadzieścia pięć procent użytkowników komputerów na świecie każdego roku traci dane. Z kolei według danych firmy Kroll Ontrack pięćdziesiąt sześć procent z nich traconych jest w wyniku awarii sprzętu, a aż dwadzieścia sześć procent spowodowanych jest błędem człowieka. Informacje te pokazują, jak ważne jest regularne tworzenie kopii zapasowych przetwarzanych danych nie tylko ze względu na potencjalne zagrożenia z zewnątrz.

Ważne dane to nie tylko informacje przechowywane na serwerze, którego kopię wykonuje administrator. Szacuje się, że od sześćdziesięciu do osiemdziesięciu procent krytycznych zbiorów jest przechowywanych w komputerach biurowych i na laptopach, a ponadto dziewięćdziesiąt procent laptopów i komputerów biurowych nigdy nie jest poddawanych procesowi backupu.

Aby tę sytuację zmienić oraz ustrzec przed utratą danych, prezentujemy Państwu rozwiązanie ATcomp Backup Solution. Rozwiązanie to umożliwia wykonanie kopii zapasowych danych zgromadzonych zarówno na serwerze czy maszynach wirtualnych, jak i stacjach roboczych wykorzystywanych przez użytkowników.

Opis systemu

Zintegrowane rozwiązanie do backupu.

ATcomp Backup Solution to w pełni zintegrowane rozwiązanie do backupu skierowane do sektora Small Business. Nasz system łączy w sobie profesjonalne oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych Ferro Backup System z zaawansowaną platformą sprzętową w postaci serwerów pamięci masowej NAS firm Synology lub QNAP, które są wyposażone w najwyższej klasy dyski, zapewniające bezpieczeństwo danych.

QNAP TS-1253U-RP

Unikatowe połączenie tych elementów wraz z dobrymi praktykami oraz doświadczeniem z zakresu bezpieczeństwa pozwoliły nam na przygotowanie funkcjonalnego i wydajnego rozwiązania do backupu dostosowanego do potrzeb firm i instytucji o zróżnicowanej wielkości. To wszystko przy zachowaniu przystępnej ceny!

Potwierdzić nasze słowa może Krzysztof Frączek z Wydziału Organizacyjnego, Spraw Obronnych i Społecznych ze Starostwa Powiatowego w Kępnie: Zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie funkcjonują nadzwyczaj dobrze – są szybkie, nie obciążają serwerów i stacji roboczych. Elastyczność tworzenia harmonogramów backupu oraz przejrzystość raportów z ich wykonania – daje pełen pogląd na kwestię bezpieczeństwa danych gromadzonych w naszej instytucji.

architektura systemu

ATcomp Backup Solution działa w oparciu o architekturę klient-serwer. Centralnym elementem systemu jest serwer ATcomp Backup, którego zadaniem jest rozsyłanie zadań backupu do klientów w określonym czasie. Zawiera ono informacje, co ma i w jaki sposób zostać zarchiwizowane. Tworzona kopia zapisywana jest na lokalnym dysku logicznym serwera NAS, zabezpieczonego konfiguracją RAID, która zwiększa bezpieczeństwo danych. Obsługa całego systemu odbywa się z poziomu intuicyjnej konsoli webowej, na którą można zalogować się z każdego miejsca na świecie w dowolnej chwili.

System ATcomp Backup Solution pracuje u nas ponad osiem miesięcy bez żadnych zastrzeżeń. Oprogramowanie Ferro Backup System jest przejrzyste i działa bez problemów – napisał Krzysztof Matusiak, kierownik Oddziału Informatycznego Sądu Rejonowego Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu.

Ferro Backup System

Sterowanie logiką systemu

Ferro Backup System to profesjonalne oprogramowanie do archiwizacji danych, składowanych na komputerach podłączonych do sieci firmowej. Rozwiązanie ATcomp Backup Solution funkcjonuje w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy od maja 2015 roku. Jest ono kompleksowe i doskonale zabezpiecza nasze serwery oraz stacje robocze przed skutkami nieprzewidzianych awarii. Kopie zapasowe tworzone są szybko i bezproblemowo, a dodatkowo nie obciążają niepotrzebnie naszych zasobów. Intuicyjność i duża możliwość konfiguracji to dodatkowe zalety tego rozwiązania sprawiające, że można z niego korzystać od razu po zainstalowaniu. Dużym plusem jest wsparcie, na jakie można liczyć ze strony firmy AT Computers. Rozwiązanie ATcomp Backup Solution to nieocenione narzędzie poprawiające bezpieczeństwo danych w naszej instytucji! – napisał o nas Andrzej Gałczyński z fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu instruktażowego, który pokazuje konsolę centralnej administracji oraz zarysowuje możliwości programu.

Najważniejsze cechy programu

 • Archiwizacja pełna, przyrostowa oraz Delta

  Archiwizacja pełna, przyrostowa oraz Delta – czym się wyróżniają?

  Rozwiązanie umożliwia wykonywanie kilku rodzajów archiwizacji. W przypadku kopii pełnej za każdym razem wykonywany jest backup wszystkich wybranych dysków, katalogów lub plików.

  Z kolei archiwizacja przyrostowa to kopia plików, które zostały zmienione od czasu poprzedniej archiwizacji (pełnej lub przyrostowej). Zwiększa ona szybkość wykonywania backupu i oszczędza miejsce potrzebne do przechowywania archiwów.

  Trzecia możliwość – archiwizacja Delta – to rozszerzenie archiwizacji przyrostowej, która daje jeszcze większą oszczędność miejsca na dysku oraz przyspiesza proces wykonywania kopii. Szczególnie przydatna jest przy archiwizacji dużych plików (na przykład: bazy danych, pliki pocztowe) z tego względu, że archiwizowane są tylko te części pliku, które zostały zmienione, a nie cały plik (jak w przypadku kopii przyrostowej).

 • Archiwizacja pełna, przyrostowa oraz Delta

  Równoległe kopie wielu stacji

  Proces tworzenia kopii działa w oparciu o architekturę klient-serwer. Dzięki temu istnieje możliwość równoległego wykonywania backupu z wszystkich komputerów. Wykorzystywana jest moc obliczeniowa komputerów klienckich – kompresja i szyfrowanie odbywa się już po stronie stacji roboczej. W ten sposób dane przesyłane między stacją a serwerem backupu są już zabezpieczone przed dostępem osób niepowołanych oraz zoptymalizowane pod względem wielkości. Backup może odbywać się na podstawie zdefiniowanego harmonogramu lub zostać automatycznie uruchomiony, jeżeli użytkownik wyłącza komputer.

 • Archiwizacja pełna, przyrostowa oraz Delta

  Zdalne zarządzanie kopiami bezpieczeństwa

  Produkt zapewnia centralną, zdalną administrację z poziomu webowej konsoli administracyjnej. Backupem komputerów można sterować z jednego miejsca. W konsoli sterowania widoczne są wszystkie komputery, ich dyski i pliki. Wystarczy wybrać co, kiedy i gdzie ma być archiwizowane. Odzyskiwanie danych również można wykonać z poziomu konsoli administracyjnej. Dzięki temu mamy pełną kontrolę nad systemem z każdego miejsca i w każdym czasie nawet z poziomu urządzeń mobilnych.

 • Archiwizacja pełna, przyrostowa oraz Delta

  Raportowanie o statusie zadań

  Automatyzacja zadań archiwizacji oraz moduł alertów, który wysyła do administratora informacje o ewentualnych błędach i ostrzeżeniach za pomocą wiadomości e-mail powodują, że raz skonfigurowany system może działać w tle bez konieczności ciągłego nadzoru. Zatem o wszystkich istotnych alertach dowiemy się podczas lektury poczty przy porannej kawie!

 • Archiwizacja pełna, przyrostowa oraz Delta

  Łatwe odzyskiwanie danych

  Administrator nie musi się zastanawiać, jaki rodzaj kopii został wykorzystany. Wszystkie są wyświetlane jako pełne. Wystarczy wybrać komputer, punkt przywracania (datę backupu), zakres odzyskiwania i miejsce, gdzie mają zostać wypakowane dane. Możliwe jest również odtworzenie całego systemu operacyjnego na nowym dysku bez potrzeby ponownej instalacji. Wszystko w oparciu o jedną, uniwersalną konsolę administracyjną dostępną online!

Platformy sprzętowe firm Synology oraz QNAP

Skalowalne, elastyczne i niezawodne

W oferowanych przez naszą firmę rozwiązaniach wykorzystujemy profesjonalne serwery NAS dwóch wiodących firm na rynku: Synology i QNAP. Są one wyposażone w najwyższej klasy dyski zapewniające bezpieczeństwo danych.

Platforma Synology

Wielokrotnie nagradzane rozwiązania pamięci masowej Synology zapewniają firmom niezrównane połączenie wydajności, inteligentnego zarządzania, niezawodności systemu i możliwości skalowania. W ostatnim czasie producent otrzymał takie nagrody jak: Best Performance Award Simply Reviews, Kitguru Worth Buying Award czy też nagrodę od firmy We Got Served, która doceniła między innymi prostotę obsługi i wydajność.

Platforma QNAP

Rozwiązania pamięci masowej QNAP gwarantują niezawodność, wysoką wydajność oraz łatwe zarządzanie. Oferuje nowy, intuicyjny interfejs użytkownika systemu QTS. Dzięki temu wszystkie operacje systemowe przebiegają płynnie i wygodnie. Inteligentny pulpit systemu pozwala szybko odszukać potrzebne funkcje, tworzyć na pulpicie skróty lub grupy skrótów, monitorować w czasie rzeczywistym ważne informacje o systemie oraz otwierać wiele okien aplikacji w celu jednoczesnego wykonywania wielu zadań.

QNAP w ciągu swojej działalności zyskał wiele nagród i wyróżnień, na przykład Golden Bear Award czy też nagrodę w Europejskim Konkursie Sprzętu 2017 w kategorii Najlepsze Urządzenie NAS.

Dyski twarde

Wykorzystywane przez nas dyski twarde zaprojektowane zostały do ciągłej pracy w systemach NAS: dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Proponujemy rozwiązania najbardziej znanych producentów – firmy Seagate oraz Western Digital. Dlaczego? O tym przeczytają Państwo poniżej.

Dyski NAS HDD firmy Seagate są konstruowane i sprawdzane pod kątem zapewnienia najlepszej w branży wydajności w systemach NAS. Technologia NASWorks™ w celu zapewnienia optymalnej wydajności i niezawodności łączy niestandardowe sterowanie odzyskiwaniem danych po wystąpieniu błędu, zarządzanie energią oraz odporność na wibracje.

Firma Western Digital proponuje dyski z serii WD RED do zastosowań w systemach NAS. Nowa technologia WD NASware 3.0 w dyskach twardych WD Red pozwala poprawić wydajność magazynowania w systemach NAS – z uwzględnieniem aspektów takich jak: kompatybilność, integracja, możliwość rozbudowy, niezawodność i koszt posiadania.

Synology RS818+

Synology

RS818+

Inteligentne rozwiązania dla centrów danych

 • Procesor czterordzeniowy 2.4 GHz.

 • Odczyt: 389,03 MB/s, zapis z funkcją agregacji łączy: 361,33 MB/s.

 • Maksymalna pojemność: 96 TB (dzięki jednostce rozszerzającej RX418).

 • Specyfikacja złączy: 4 kieszenie HDD, 4x Gigabit Ethernet, 1x PCIe, 2x USB 3.0, eSATA.

Synology RS2418+

Synology

RS2418+

Nowatorskie rozwiązania ochrony danych

 • Czterordzeniowy procesor 2.1 GHz.

 • Odczyt: 450 MB/s, zapis z funkcją agregacji łączy: 380 MB/s.

 • Maksymalna pojemność surowa (z jednostką rozszerzającą): 288 TB.

 • Specyfikacja złączy: 12 kieszeni HDD, 4x Gigabit Ethernet, 1x PCIe, 2x USB 3.0, gniazdo rozszerzające.

QNAP TS-453U

QNAP

TS-453U

Niezawodny i elastyczny NAS

 • Procesor czterordzeniowy 2.0 GHz.

 • Odczyt: 421 MB/s, zapis: 420 MB/s.

 • Maksymalna pojemność (dzięki jednostce rozszerzającej UX-1200U-RP): 128 TB.

 • Specyfikacja złączy: 4 kieszenie HDD, 4 Gigabit Ethernet, 4 USB 3.0, USB 2.0, HDMI, console.

QNAP TS-1253U

QNAP

TS-1253U

Nowatorskie rozwiązania ochrony danych

 • Procesor czterordzeniowy 2.0 GHz.

 • Odczyt: 423 MB/s, zapis: 394 MB/s.

 • Maksymalna pojemność (dzięki jednostce rozszerzającej UX-1200U-RP): 192 TB.

 • Specyfikacja złączy: 12 kieszeni HDD, 4x Gigabit Ethernet, 4x USB 3.0, HDMI, console.

Dodatkowe funkcje systemu

Co otrzymają Państwo w pakiecie?

Odpowiednio dopasowane urządzenie z powodzeniem (oprócz głównego zadania, jakim jest przechowywanie kopii bezpieczeństwa) może pełnić dodatkowe funkcje. Mogą to być między innymi:

Zachęcamy do samodzielnego zapoznania się

z możliwościami oferowanych serwerów.

Urządzenie demo

Demonstracje online systemów dostępne są pod adresami:

Synology:
www.synology.com/pl-pl/dsm/live_demo

QNAP:
www.qnap.com/pl-pl/support/con_show.php?op=showone&cid=8

FAQ

O co Państwo pytają najczęściej?

Zdalna prezentacja

Zobacz rozwiązanie od kuchni

Zainteresowało Cię nasze rozwiązanie? Masz dodatkowe pytania? Chętnie odpowiemy na nie w trakcie zdalnej prezentacji, którą zorganizujemy specjalnie dla Ciebie – wystarczy nas poinformować o chęci udziału, a wszystko przygotujemy. Zobacz rozwiązanie od kuchni, dowiedz się więcej i przekonaj się o jego zaletach.

Synology RS815+

Testy rozwiązania

Przetestuj w swoim środowisku

Dajemy Państwu możliwość testów rozwiązania w swoim środowisku, ponieważ każdy administrator zna swoje środowisko najlepiej i to on zna specyficzne problemy swojej sieci. Jesteśmy pewni, że w ten sposób przekonają się Państwo, że ATcomp Backup Solution to najlepsze rozwiązanie.

Test jest możliwy na dwóch poziomach:

 • testy oprogramowania FBS – w ramach miesięcznej wersji testowej na piętnaście stacji klienckich,

 • kompleksowe testy ATcomp Backup Solution, w ramach których klient otrzymuje na tygodniowe testy serwer ATcomp Backup RS815+ z dwoma dyskami Seagate Enterprise oraz licencją FBS na piętnaście stacji klienckich.

Autoryzowani partnerzy

Współpracujemy z najlepszymi

 • Ferro Software

  Jesteśmy kluczowym partnerem Ferro Software.

 • Synology

  Jesteśmy Preferowanym Partnerem w segmencie: Integrator Systemów Informatycznych.

 • QNAP

  Jesteśmy Preferowanym Partnerem w segmencie: Integrator Systemów Informatycznych.

ATcomp Backup Compact

Budżetowe rozwiązanie kwestii backupu

Synology DS218+

ATcomp Backup Compact to podstawowa wersja. Jest skierowana do sektora Small Business oraz jednostek budżetowych. To gotowe rozwiązanie, które wystarczy wpiąć do sieci.

 • Specyfikacja

  Specyfikacja

  co wchodzi w skład zestawu?

  • Serwer pamięci masowej NAS Synology DS218+ w pełni zintegrowany z oprogramowaniem Ferro Backup System. Jest niewielki i wydajny. Jego niewątpliwą zaletą jest możliwość zapewnienia bardzo szybkiego transferu plików. Potrafi przesyłać w czasie rzeczywistym wideo 4K, dzięki czemu idealnie nadaje się również do przechowywania multimediów.

  • 2 dyski Western Digital WD Red 2 TB 3,5" SATA III 64 MB (konfiguracja RAID1 – 2 TB dostępny na dane). Zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o backupie. Dzięki temu rozwiązaniu w przypadku uszkodzenia jednego z dysków żadne dane nie zostaną utracone.

  • Ferro Backup System (wersja standard) – licencja na dziesięć stacji roboczych lub pięć stacji roboczych + serwer.

  • Płyta CD z dokumentacją, plikami instalacyjnymi, skryptami i materiałami instruktażowymi.

 • Wdrożenie

  Wdrożenie rozwiązania

  Co Państwo otrzymują?

  • Serwer Synology DS218+ odpowiednio skonfigurowany i gotowy do pracy w sieci zamawiającego.

  • Godzinne wdrożenie zdalne, podczas którego zaprezentowane zostanie zastosowanie skryptów instalacyjnych dla stacji klienckich oraz przykładowa konfiguracja zadań backupu.

 • Opcje rozbudowy

  Opcje rozbudowy

  Co w przyszłości?

  Każda firma pragnie się rozwijać. Życzymy tego również i Państwu. W związku z tym należy postawić pytanie: jak można zadbać o dogodność rozwiązania w przyszłości, gdy przyjdzie na to pora?

  • Możliwość wymiany dysków na dyski o większej pojemności.

  • Możliwość replikacji danych na dyski zewnętrzne.

  • Możliwość rozszerzenia licencji Ferro Backup System o dodatkowe stacje czy serwery.

Dodatkowo polecamy skorzystać z wyjątkowej oferty na pakiet ATcomp Backup Support, dzięki któremu otrzymasz dodatkowe wsparcie w przypadku pojawienia się problemów, na przykład w postaci porady telefonicznej lub za pomocą TeamViewer.

Cena

cena brutto:
3499,00zł

Podsumowanie

Dlaczego warto wybrać nasze rozwiązanie?

Bezpieczeństwo danych jest coraz ważniejsze, a oferowane przez nas kompleksowe rozwiązanie, będące połączeniem platformy sprzętowej i programowej, spełnia najwyższe wymogi stawiane przed tego typu systemami – w bardzo atrakcyjnej cenie. Nasi klienci potwierdzają, że rozwiązanie jest szybkie, bezpieczne i działa bez zarzutu. Przekonaj się sam podczas prezentacji.

Największe korzyści wynikające z wyboru naszego rozwiązania

 • Ochrona danych (na przykład przed skutkami ransomware).

 • Prostota obsługi systemu.

 • Łatwe i pewne odtwarzanie danych.

 • Bezpieczeństwo przechowywanych danych dzięki stabilnej platformie sprzętowej.

 • Dodatkowe opcje (na przykład udziały sieciowe, VPN).

 • Możliwość przetestowania rozwiązania w swoim środowisku.

 • Zarządzanie przez centralną, webową konsolę administracyjną (możliwość obsługi także z urządzeń mobilnych, w każdym miejscu i o każdej porze).

 • Elastyczna konfiguracja harmonogramów.

 • Równoległa archiwizacja całego środowiska.

 • Wiele możliwości backupowania (na przykład na inny komputer).

 • Gotowe rozwiązanie i kompleksowa obsługa: pomoc w doborze, uruchomienie i wdrożenie, konfiguracja, szkolenie

 • Możliwość skorzystania ze wsparcia technicznego przez następne lata w postaci ATcomp Backup Support.

 • Możliwość skorzystania z przeglądu rozwiązania w przyszłości.

 • Dopasowanie rozwiązania do indywidualnych potrzeb.

 • Szyfrowanie backupów (szczególnie ważne przy konieczności ochrony danych osobowych).

 • Niesamowicie wysoki stosunek jakości do ceny.

Nasza firma korzysta z rozwiązania do backupu danych, którego głównym dystrybutorem w Polsce jest firma AT Computers. System umożliwia równoległy backup danych z tysiąca dwustu stacji roboczych. Rozwiązanie spełnia wszystkie nasze oczekiwania, zapewnia wysoki poziom zabezpieczeń przy relatywnie niskim koszcie uruchomienia systemu. Energa Informatyka i Technologie z o.o. poleca firmę AT Computers jako solidnego partnera biznesowego – twierdzi Filip Staszczak z firmy Energa Informatyka i Technologie.

Profesjonalne zabezpieczenie danych
Weronika Kędzierawska Weronika Kędzierawska

+48 61 624 86 05

w.kedzierawska@atcomp.pl

Michał Nowak Michał Nowak

+48 61 624 34 43

m.nowak@atcomp.pl

Eliza Przybylska Eliza Przybylska

+48 61 624 27 91

e.przybylska@atcomp.pl

Szymon Kaczmarek Szymon Kaczmarek

+48 530 301 767

s.kaczmarek@atcomp.pl